Dražby

Realitní kancelář Síť Realit.cz nabízí ve spolupráci s exekutorským úřadem v Praze komplexní a právní servis klientům, kteří potřebují transparentně zpeněžit majetek. O celou transakci se postarají kvalifikovaní odborníci, kteří přistupují ke všem zájemcům o dražby individuálně a vždy s naprostou diskrétností.

Komplexní služby Sítě Realit v oblasti dražeb nemovitostí:

  • Komplexní právní servis
  • Vypracování dražební vyhlášky - její uveřejnění na centrální adrese a na úřední desce příslušného úřadu
  • Zajištění znaleckých posudků
  • Zajištění listů vlastnictví
  • Zajištění místa konání dražby kdekoliv na území České republiky, kde se nachází předmět dražby
  • Zajištění licitátora
  • Inzerce a reklama
  • Cílené vyhledávání zájemců o dražbu
  • Zajištění min. 2 prohlídek předmětu dražby


Nabývat a prodávat majetek formou dražby je výhodné jak pro navrhovatele dražby, prodávajícího, tak pro vydražitele, kupujícího. Veškerou zodpovědnost za průběh dražby nese dražebník.

Dražit lze věci movité i nemovité s tím, že vlastnictví k předmětu dražby přechází na vydražitele zpětně příklepem licitátora, ale pouze za podmínky, že je částka dosažena vydražením uhrazena v plné výši a včas.Nemůže se proto stát, že by vlastnictví přešlo na nového majitele bez toho, aniž by byla zaplacena kupní cena do předem stanoveného data. Vydražitel nemůže za žádných okolností požadovat po příklepu licitátora snížení vydražené částky, ani si nemůže nárokovat jakékoliv slevy z důvodů reklamace.

Další výhodou je, že navrhovatel dražby ušetří nezanedbatelnou položku za daň z převodu nemovitostí ve výši 3%, kterou hradí vydražitel a kterou by v případě přímého prodeje hradil sám. Velkou úsporou jsou zde i náklady za doprovodné služby, které jsou zpravidla zahrnuty již v nákladech dražby.

 


Rychlý kontakt

Tel: +420 604 777 744
       +420 722 910 980
 

Kancelář:  +420 252 549 403
E-mail: info@sitrealit.cz

Škroupovo nám. 3
130 00 Praha 3 - Žižkov

Aktuality

Vláda schválila zrušení daně z nabytí nemovitých věcí

09.06.2020
Návrh na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí vláda podpořila. Daň neuhradí nikdo, kdo nemovitost nabyl nejpozději v prosinci 2019.

ČNB snižuje úrokové sazby a přijímá další opatření

07.05.2020
Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání snížila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 75 bazických bodů na 0,25 %. Současně rozhodla o snížení lombardní sazby na 1,00 %. Diskontní sazba zůstala nezměněna na 0,05 %. Nově stanovené úrokové sazby jsou platné od 11. května 2020.

Archiv aktualit

Financování nemovitostí

Snadno a rychle získáte srovnání podmínek všech hypotečních bank a společně vybereme pro Vás tu nejlepší.

Jednoduše klikněte a zadejte poptávku pro hypoteční úvěr, úvěr ze stavebního spoření nebo americkou hypotéku, nebo vyplňte formulář a rovnou si domluvte termín schůzky s naším finančním specialistou.